Pracowania rzeźby 12

Joanna Kierzkowska - Kłys, Tatiana Kamińska

Rzeźba
Rzeźba
Rzeźba
Rzeźba

Nagłówek 3

Zapraszamy do udziału w konkursie kierowanym do uczniów

Szkół Podstawowych

Poznaj nasze prace

Celem nauczania przedmiotu rzeźba jest kształcenie umiejętności świadomego poruszania się w przestrzeni trójwymiarowej. Poprzez działania warsztatowe i twórcze uczeń rozwija przede wszystkim wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na formę i materiał rzeźbiarski. Umiejętności zdobyte w ramach przedmiotu, budowanie formy rzeźbiarskiej przestrzennej i pół-przestrzennej, organizowanie warsztatu pracy i planowanie procesu tworzenia w tej dziedzinie, obok rysunku i malarstwa, są najbardziej istotne w kształceniu plastycznym.

Na zajęciach uczniowie zajmują się twórczą obserwacja natury i jej interpretacją,  kreują formy przestrzenne z wyobraźni, przygotowują się  do transformowania pojęcia i idei na język plastyczny. Łączą i wykorzystują różne techniki i materiały rzeźbiarskie. Rozwijają dobieranie właściwej techniki do koncepcji rzeźby, modelowanie w zadanym materiale, formowanie metodą ceramiczną, odlew gipsowy, wykorzystywanie techniki modelowania w formie negatywowej i inne.

Program nauczania przewidziany jest do realizacji w pięcioletnim Liceum Plastycznym, w którym rzeźba nauczana jest od drugiej  klasy.

Pracownia rzeźby
Pracownia rzeźby

press to zoom
06RZ
06RZ

press to zoom
04 RZ
04 RZ

press to zoom
Pracownia rzeźby
Pracownia rzeźby

press to zoom
1/7
na_rzeźbę_siec_konstukcyjna.jpg