Konkurs

Konkurs Plastyczny dla Uczniów

Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych

im. T. Makowskiego

PRACA MIESIĄCA

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do udziału w konkursie!

Historia konkursu

Dlaczego ten konkurs?

Martwa natura, postać, szkice, studium… i znów to samo – szlifowanie, doskonalenie, dochodzenie do perfekcji. Codzienność szkoły plastycznej.

A gdzieś w środku w nas…w każdym utalentowanym młodym człowieku drzemie artysta, który w szkolnej codzienności nie zawsze realizuje prace swoich marzeń. Codzienny trening „czyni oczywiście mistrza”. Rozumiemy, akceptujemy, pracujemy.  Jednak w duszy czasem kryje się jakaś iskra i tli się potrzeba zrealizowania czegoś odmiennego, swojego, niecodziennego.

Taką inspiracją do działań spontanicznych, do artystycznego wyrażania się w sposób swobodny, dowolny, osobisty - jest konkurs „Praca Miesiąca”. Tematyka różnorodna zachęca do podejmowania swoich, osobistych przemyśleń. Technika dowolna, więc można "poszaleć".

I plebiscyt zamiast poważnego, skostniałego jury, który gwarantuje, że o sobie i swoich pracach dowiemy się od widza. On nas ocenia i on wybiera. Czy praca jest czytelna, czy podoba się publiczności (ludziom szkoły plastycznej) - czyli innym młodym twórcom. Takie wspólne oglądanie sztuki kreowanej przez nas samych.

Dlatego szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w tym cyklicznym konkursie? Zachęcamy Was do wyrażania siebie, rozwinięcia kreatywności, rozbudzenia fantazji, poszukania swoje drogi osobistego wyrazu. Temat jest pretekstem, wypowiedź jest nieograniczona artystycznie.

W konkursie wyłaniamy prace w dwóch kategoriach – jury i widza.

Nagrody również są niecodzienne - takie, które pomagają Wam spełnić, swoje małe, osobiste marzenia.

workshops_1

Galeria PARTER

nowa gaeleria parter.jpg
nowa galeria parter (1).jpg
Strzałka