top of page

Co dzisiaj dzieje się w szkole ... ?

Pracownie artystyczne
 
W naszych szkolnych pracowniach panuje nadal atmosfera twórczego skupienia. Coraz milej jest przebywać w szkolnych przestrzeniach, które zmieniają się i nowocześnieją, zachowując jednak historycznego ducha szkoły.
Modernizacja szkoły
 
Projekty Modernizacji Infrastruktury Szkolnictwa Artystycznego MKiDN
rok 2018/ 2019
Projekty Modernizacji Infrastruktury Szkolnictwa Artystycznego MKiDN
rok 2017/ 2018
Zapraszamy na wirtualny spacer
po wybranych pracowniach
Wnętrza szkoły dzisiaj

Drodzy Państwo – czym jest statuetka AMBASADOR ŁÓDZKIEGO PLASTYKA?

Jako pomysłodawca nowej tradycji – uhonorowania Wybitnych Absolwentów naszej szkoły wyjaśnię genezę powstania oraz znaczenie, jakim jest tytuł Ambasadora Łódzkiego Plastyka.  

Wzorem Hollywoodzkich Oskarów – nasza statuetka jest wyrazem szacunku dla osób nią obdarowywanych. Wręczana będzie wybitnym absolwentom naszej szkoły. Osobom, które zawodowo i artystycznie zaznaczyły się na mapie kulturalnej Łodzi, kraju i zagranicy.

Ambasadorzy Łódzkiego Plastyka - dojrzałe osobowości artystyczne są mentorami dla młodego pokolenia artystów i jednocześnie są przyjaciółmi uczniów naszej szkoły.

Jako dydaktyk z 30 letnim stażem pedagogicznym wiem jak ogromne znaczenie ma rzeczywisty kontakt ucznia z mistrzem. Tego typu spotkania stanowią bezcenne doświadczenie w rozwoju osobowości i kształtowaniu wrażliwości młodego człowieka i mogą okazać się drogowskazem dla dalszego przebiegu osobistej kariery.

Spotkania i rozmowy z osobowością artystyczną stanowią niezwykłe doświadczenie dla młodego człowieka, gdyż opowieści naszych Ambasadorów nt. ich życia, przykład wysiłku i trudu w dążeniu do celu, ukazanie ogromu włożonej pracy w osiągniecie sukcesu, niezłomności w działaniu pokazują uczniom jak kreować swoją przyszłość, uczą pokory, wskazują kierunki drogi artystycznej i podpowiadają rozwiązania.

Są motywacją do planowania własnej kariery.

Rozmowy z ludźmi, którym udało się zrealizować własne marzenia są budujące i wzmacniające wiarę w  sukces. Tego właśnie bardzo potrzeba młodym, zagubionym często duszom artystycznym. Bezpośredni kontakt, rozmowa, opowiadanie o własnych losach "Ambasadora" to dodatkowy bodziec do własnych poszukiwań artystycznych naszych uczniów.

Tak właśnie wyobrażam sobie znaczenie AMBASADORA dla nas, czyli całej społeczności szkolnej, naszych absolwentów i środowiska artystycznego Łodzi.

Jako pomysłodawca świadomie zaproponowałam dodatkową szkolną nagrodę, którą będą uhonorowane osoby współpracujące ze szkołą.

Wzorem NAGRODY AMBASADORA – medal dla MECENASA ŁÓDZKIEGO PLASTYKA jest wyrazem szacunku dla osób nią obdarowywanych. Wręczany będzie przyjaciołom szkoły

Osobom, które zawodowo i prywatnie współpracują ze szkołą i działają na rzecz jej rozwoju. 

​MECENASI Łódzkiego Plastyka - to osoby wspierające zarówno młodzież szkolną, nauczycieli, pracowników oraz dyrekcję - w codziennej pracy. 

​Każda placówka oświatowa posiada grono swoich przyjaciół. Jako dyrektor uważam, że należy podkreślić tą bezinteresowną przyjaźń ze szkołą, ofiarowując im medal wraz w podziękowaniem.

Dyrektor Katarzyna Paliwoda

Ambasador
Łódzkiego Plastyka

2020

ambasador.jpg

Nasze plenery nagrodowe - z udziałem AMBASADORA ŁÓDZKIEGO PLASTYKA

 

Dlaczego warto się uczyć? Dla satysfakcji, przyjemności, zadowolenia z siebie, poszerzania horyzontów, samorozwoju… i nagród. Czemu nie. Z myślą o najlepszych uczniach w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi zorganizowano plener malarski. Był on nagrodą dla osób, które w roku szkolnym 2018/2019 wyróżniły się zdolnościami i dokonaniami artystycznymi. Plener ufundowała Rada Rodziców oraz właściciel Dworku Biały Domek w Smardzewicach. Pierwszy wyjazd sfinansowała Fundacja Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Uczniowie odwiedzili wówczas Walewice.

Plener w Smardzewicach odbył się w dniach od 30 września do 4 października. Podobnie jak w zeszłym roku młodych twórców wspierał Józef Panfil, Ambasador Łódzkiego Plastyka. Artysta nie tylko prezentował swoje obrazy, ale również udzielał uczniom wskazówek w czasie tworzenia i robił korekty gotowych prac.

Nagrodowy plener
z udziałem AMBASADORA
bottom of page